Obsługa zdjęć na Mazurach:

Obsługa zdjęć na Mazurach przez naszą Grupę to dobre rozwiązanie. Współpracujemy z Warmińsko-Mazurskim Funduszem Filmowym w zakresie organizacji produkcji filmowej na Warmii i Mazurach. Dzięki bardzo dobrej znajomości lokalnego rynku jesteśmy w stanie pomóc w organizacji zdjęć w regionie. Znalezienie odpowiednich lokacji, uzyskanie zgód i zezwoleń, organizacja logistyki, noclegów, wyżywienia – Grupa Walkiria może wydatnie pomóc w realizacji tych zadań pomagając w optymalizacji kosztów i skracając czas produkcji.

Grupa Filmowa Walkiria rozpoczęła budowę Mazurskiego Miasteczka Filmowego. Miejsce ma stać się naturalnym centrum filmowym pozwalającym na łatwiejszą realizację profesjonalnych produkcji na Warmii i Mazurach.

Mazurskie Miasteczko Filmowe to w zamyśle kilkadziesiąt hektarów pięknych plenerów przygotowanych pod produkcję, z odpowiednim zapleczem socjalnym i gastronomicznym. Teren daje niemal nieograniczone możliwości budowy scenografii. Miasteczko będzie w stanie zapewnić pełną organizację planu filmowego. To przestrzeń magazynową na scenografię i rekwizyty, miejsca na stanowiska charakteryzatorskie i garderoby, biura produkcji i przygotowany teren pod zaplecze socjalne dla statystów i aktorów. Dzięki współpracy z licznymi podmiotami na terenie Warmii i Mazur, Miasteczko jest również w stanie zapewnić sprawne przerzuty ekipy filmowej w regionie.

Na terenie Mazurskiego Miasteczka Filmowego trwa również budowa największego plenerowego green boxa w Polsce. Pozwoli nagrywać skomplikowane ujęcia pod efekty specjalne. Powstaje także stała scenografia plenerowa (bunkry, okopy, zasieki) z okresu II wojny światowej.