Grupa Filmowa Walkiria wręczyła nagrodę na Festiwalu Filmów w Gdyni

116 Views0 Comment

Jako partner 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Grupa Filmowa Walkiria miała zaszczyt wręczyć nagrodę podczas Młodej Gali wieńczącej zmagania w konkursie filmów krótkometrażowych.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych powstał z połączenia dwóch wcześniejszych konkursów odbywających się w ramach gdyńskiego Festiwalu – Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych i Konkursu Młodego Kina. W tym roku zakwalifikowało się do niego 26 filmów. Filmy zakwalifikowane do Konkursu Filmów Krótkometrażowych oceniali: Joanna Krauze (Przewodnicząca Jury), Carla Simón oraz Kuba Czekaj.

ww.pisf.pl

Nagrodę od Grupy Filmowej Walkiria wraz z Nagrodą dla najlepszego filmu w Konkursie Filmów Krótkometrażowych otrzymał film „Nic nowego pod słońcem” w reż. Damiana Kocura. Producentem jest Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.

Nagrodę stanowi weekendowy pobyt na mazurach w pięknych okolicznościach przyrody, a także voucher na realizację zdjęć plenerowych w nowo powstającym Mazurskim Miasteczku Filmowym.